KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17334386
nr 1733 4386
Bengt Elde
(1939-2015), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsbåt med figurer, Signerad, inramad med fönsterluckor. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 90x80 cm
Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 20 oktober 2025
kl 20:19:17
20/10 20:14:18
20/10 20:14:47